4 kontinensen, több mint 20 országban szórják a salakot napjainkban. Íme a 2019-es bajnokok listája - Salakpor

Friss hírek

Home Top Ad

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2020. január 13., hétfő

4 kontinensen, több mint 20 országban szórják a salakot napjainkban. Íme a 2019-es bajnokok listája

Az elmúlt évben 23 országban rendeztek egyéni salakmotoros bajnokságot. Amerikától Európán át Új-Zélandig összegyűjtöttük a vaspapucsos bajnokok listáját. 
Lengyel bajnoki döntő; az élen Maciej Janowski
Fotó: Szilágyi Péter
Kezdjük a listát a salakmotorozás jelenlegi nagyhatalmával, Lengyelországgal, ahol a világon a legnépszerűbb ez a sportág, s ahol a világ legerősebb bajnokságát, a PGE Ekstraligát tartják hétről hétre több tízezer szurkoló előtt, s több százezer tévénéző előtt. A lengyel egyéni bajnoki döntőn jómagam is jelen voltam a zsúfolásig megtelt lesznoi stadionban. A versenyről készült galériám 📷 és rövid beszámolóm ide kattintva megtekinthető és elolvasható. A viadalt végül Janusz Kolodziej nyerte, aki pályafutása negyedik lengyel egyéni címét zsebelte be.

Hazánkban eredetileg három fordulós bajnokságot rendeztek volna, ám mindössze a nagyhalászi és debreceni fordulót bonyolították le, emiatt nem lehetett hivatalosan bajnokot hirdetni. Nagyhalászban Josef Franc diadalmaskodott a nyitófordulón, Jevgenij Sajdullin és Stanislaw Burza előtt. A legsikeresebb magyar vaspapucs akkor Kovács Roland volt, aki 10 ponttal az 5. helyen zárt. Október 23-án a cívisvárosban rendezték a második fordulót, melyen Stanislaw Burza nyert Viacheslav Monakhov és Stanislav Melnychuk előtt, aki a fináléban elszenvedett bukása után kulcscsonttörést szenvedett. A legsikeresebb magyar ekkor Magosi Norbert volt, aki 9 ponttal a 8. helyen zárt. A két fordulót követően Burza állt az összetett tabella élén, így ő lehetett volna a magyar bajnok.


Dániában Kenneth Bjerre révén megtört Niels-Kristian Iversen uralma, aki hétszer lett hazája legjobbja. De még nagyobb meglepetés történt Nagy-Britanniában, ahol Charles Wright váratlan győzelmét ünnepelte a közönség Manchesterben. Wright ezzel kiharcolta a jogot a cardiffi GP szabadkártyájára, ahol 5 pontot gyűjtött. Svédországban Jacob Thorsell győzött, Andreas Jonssont megverve. Oroszországban a Debrecenben is látott Andrij Kudriashov lett az egyéni bajnok, Grigorij Lagutát és Viktor Kulakovot megverve. Ausztráliában, ahogyan idén is, Max Fricke diadalmaskodott, míg Németországban a kis híján GP-s Martin Smolinski ünnepelhetett bajnoki címet.

Finnországban, Olaszországban, Szlovákiában, Szlovéniában, Csehországban és Lettországban nem történt nagy meglepetés, az országok favoritjai behúzták a bajnoki címet így Lahti, Covatti, Vaculik, Zagar, Milik és Lebedevs pezsgőzhetett a bajnoki dobogó legtetején. Ami érdekes, hogy Zagar dolga ezúttal nem volt egyszerű, hiszen Matic Ivacic rendesen megszorongatta, s a bajnoki cím egy extra különfutamban dőlt el a GP menő javára.

Ami a tengerentúli küzdelmeket illeti: Fricke ausztráliai sikere mellett Argentínában Nicolas Covatti nyert, míg Új-Zélandon Bradley Wilson-Dean volt legyőzhetetlen. Az Egyesült Államokban két szövetség bajnokságáért versenyeznek, ám mindkettőben Billy Janniro diadalmaskodott. Néhány érdekes helyszín is található a listán úgy mint, Észtország vagy Hollandia, ahol szintén bajnokot avattak.

Összességében 4 kontinensen, 23 országban zajlottak a nemzeti bajnokságok, s a 2020-as Grand Prix-s mezőnyben három ország bajnoka is ott lesz: Max Fricke, Martin Vaculik és Matej Zagar személyében.

Ami az országok számát illeti, sajnos visszaesés tapasztalható, hiszen öt évvel ezelőtt még Kanadában, Dél Afrikában és Belgiumban is rendeztek salakmotoros egyéni bajnokságot.

Hírek – Eredmények – Érdekességek ~> Csatlakozz a Salakpor hivatalos Facebook csoportjához, ahol élményeidet, beszámolóidat és tapasztalataidat is megoszthatod.

A 2019-es bajnokok listája: 

Argentína: 1. Nicolas Covatti 2. Facundo Albin 3. Fernando Garcia

Ausztrália: 1. Max Fricke 2. Rohan Tungate 3. Chris Holder

Csehország:  1. Vaclav Milik 2. Eduard Krcmar 3. Jan Kvech

Dánia: 1. Kenneth Bjerre 2. Niels K. Iversen 3. Rasmus Jensen

Észtország: 1. Nikita Zubariew 2. Artiom Trofimow 3. Ernest Matiuszonok

Finnország: 1. Timo Lahti 2. Jesse Mustonen 3. Teemu Lahti

Franciaország: 1. Ondrej Smetana 2. Gaetan Stella 3. Mathieu Tresarrieu

Hollandia: 1. Henry van der Steen 2. Mika Meijer 3. Jarno de Vries

Lettország: 1. Andrzej Lebedevs 2. Timo Lahti 3. Andrey Kudriashov

Nagy-Britannia: 1. Charles Wright 2. Daniel King 3. Craig Cook

Németország: 1. Martin Smolinski 2. Erik Riss 3. Kevin Wolbert

Norvégia:  1. Glenn Moi 2. Lasse M. Fredriksen 3. Kamhaug Truls

Lengyelország:  1. Janusz Kołodziej 2. Bartosz Zmarzlik 3. Maciej Janowski

Olaszország: 1. Nicolas Covatti 2. Paco Castagna 3. Nicolas Vicentin

Oroszország: 1. Andrey Kudriashov 2. Grigorij Laguta 3. Viktor Kulakov

Románia: 1. Adrian Gheorghe 2. Andrea Popa 3. Mircea Agrisan

Svédország:  1. Jacob Thorssell 2. Andreas Jonsson 3. Kim Nilsson

Szlovákia: 1. Martin Vaculik 2. Vaclav Milik 3. Tero Aarnio

Szlovénia: 1. Matej Zagar 2. Matic Ivacic 3. Denis Stojs

Ukrajna:  1. Aleksandr Loktaev 2. Andrei Karpov 3. Andrey Kobrin

USA (AMA): 1. Billy Janniro 2. Max Ruml 3. Gino Manzares

USA (SRA): 1. Billy Janniro 2. Aaron Fox 3. Gino Manzares

Új-Zéland: 1. Bradley Wilson-Dean 2. Dylan Hancock 3. Ryan Terry Daley

Forrás: Sportowefakty.pl

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here